Size bir telefon kadar yakınız
+90 (262) 643 11 29
Dil Seçin
trende

TİCARİ BİNALAR ,TESİSLER İÇİN ÇATI ÜSTÜ GÜNEŞ ENERJİSİ ELEKTRİK ÜRETİM SİSTEMLERİ

852 görüntülenme
TİCARİ BİNALAR ,TESİSLER  İÇİN  ÇATI ÜSTÜ GÜNEŞ ENERJİSİ ELEKTRİK ÜRETİM  SİSTEMLERİ

Piramit Enerji   okul, kamu binası, endüstriyel tesis, tavuk çiftliği, büyükbaş hayvan çiftliği, meyve  sebze   deposu, soğuk hava deposu ve benzeri birçok işletme çatısına ve otoparkına anahtar teslim solar enerji sistemleri kuran  ve devreye alan bir güneş enerjisi firmasıdır. Bu tesislerden hemen hemen hepsinin işletme ve bakım sürecilerini de yönetmektedir. GES kurulumu yapan çoğu firmadan farklı olarak çözüm ortağı Elin Enerji nin geliştirmiş olduğu  işletme bakım işiyle ilgilenen bir ekibe ve kendi geliştirdiği izleme sistemine sahiptir.

Piramit Enerji olarak çatınıza “kendi elektriğinizi kendiiniz üretin” ilkesinden yola çıkarak planladığınız  güneş enerjisi yatırımınızı  bizimle iletişime  geçtiğiniz taktirde işletmenizi ziyaret ederek ücretsiz olarak yapacağımız keşif sonrasında tarafınıza en uygun çözümleri sunarız. Sürecin devamında da tecrübe ve bilgimizle yüksek kalite standartlarımız ile  uygulamaları gerçekleştiririz.

Piramit Enerji nin deneyimli mühendisleri tarafından yapılan  keşif sonrasında  yapalacaklar ;

Sistem tasarımı,

Fiyatlandırma ve fizibilite analizi

Elektrik dağıtım kuruluşu başvuruları

İlgili mercilerden gerekli izinlerin alınması

Projelendirme / onay süreçleri

Tedarik ve kurulum

Kabul işlemleri

İşletme ve bakım

SİSTEMLİ  BİR PLANLAMA VE PROJELENDİRME SÜRECİ

Elektrik, İnşaat ve Enerji Sistemleri Mühendislerinden geniş bir kadro tarafından yürütülen planlama ve projelendirme süreci

DENEYİMLİ  BİR EKİP TARAFINDAN YAPILAN KURULUM

Güneş Enerjisi Santrali kurulumu Piramit Enerji  tesisin montajını kendi kadrosunda bulunan tecrübeli tekniker ve mühendislerle tamamlayarak çözüm ortağı Elin Enerjinin kontrolörlüğünde devreye alınır.

UZUN YILLAR SÜRECEK İŞ BİRLİĞİ TEMELLERİ ATILIR.

Sorumluluk duygusu üst düzeyde  bir  enerjisi firması olarak uzun yıllar sürecek işletme süresi boyunca müşterisinin yanında olma bilinci ile hareket eder.

“Kendi elektriğini kendin üret “ ilkesi ile İşletmeniz için Güneş Enerjisi Santralinin kurmanın avantajları ;

Sizin de sahibi olduğunuz yada işletmesine  yönettiğiniz  her hangi  bir   endüstriyel tesis, depo, tarımsal işletme, soğuk hava deposu, hayvancılık tesisi, okul, hastane, otel ve benzeri ticari işletmelerin hepsi güneş paneli yerleşimi yapılabilecek çatılarda bu sistemleri kurabilmemiz fırsatına vardır.Bu binaların hepsinde yüksek yoğunlukta elektrik enerjisi tüketildiğini ve her ay elektrik enerji tedarikçilerine yüksek miktarda fatura ödendiğini bilmekteyiz.

Bu faturaların bir kısmının ya da tamamını artık ödemek zorunda olmadığınız gerçeğinden yola çıkarak , bunun yerine ortalama 5- 6 yıl aynı miktardaki fatura tutarını bankanıza kredi geri ödemesi olarak yatırarark alternative finansal  çözümler  sumarak , bu sürenin sonunda elektrik faturası derdinden kurtulmuş olabilirsiniz. Piramit Enerji nin sunmuş olduğu  Solar enerji sisteminiz tasarım / kullanılan malzeme / işçilik bakımından yüksek kalitede  ve  verimlilikte  olduğu için yani Piramit Enerji  gibi yüksek kalite standartlarına sahip bir solar kurulum firmasını tercih etmeniz durumunda  system , geri kalan 17 – 18 yıl boyunca da size bedava elektrik üretecektir.  

İşletmeler özellikle  elektrik tüketiminin büyük bir çoğunluğunu güneşten yararlanılabilen saatlerde yaparlar. Yaz aylarında soğutma ihtiyacından dolayı elektrik tüketimi artmaktadır. Bu bakımdan tüketiminize göre ölçeklendirilerek kurulan bir fotovoltaik enerji sistemi öz tüketiminizi karşılayabilir. Üretiminizden fazlasını tüketebilir, enerji üretemediğiniz zaman elektriğinizi şebekeden almaya devam edersiniz. Mahsuplaşma sayesinde şebekeden aldığınız ve şebekeye verdiğiniz enerji miktarları biribini dengeleyebilir.

Bunun yanı sıra işletmenin elektrik şebekesine bağlantı gücü, bağlantı şekli (işletme direkt alçak gerilimden mi ya da kendine ait bir trafo üzerinden mi şebekeye bağlanıyor?) çatısına kurmak istediği fotovoltaik enerji sisteminin büyüklüğünü direkt etkiler.

“Kendi elektriğini kendin üret “ ilkesi ile fotovoltaik enerji sistemine sahip olmak isteyen ticari bir işletmenin çatıları ilk etapta statik yönden analiz edilir. Yük taşıma kapasitesi bakımından çatının yetersiz olması durumunda solar paneller monte edilmeden önce çatının güçlendirilmesi için çözümler  üretilir. Bunun için statik projelerin hazırlanıp ilgili kurumlara onaylatılarak  gerekli izinler alınır.

Çatısında solar elektrik sistemi bulunan bir işletme bu durumu reklam aracı olarak kullanarak rekabet avantajı elde edebilir. Güneş enerji sistemi ile karbon ayak izini azaltan işletme toplumdaki imajını ve itibarını güçlendirir.